S.O.S. když přijde bouře emocí

V poslední době všichni procházíme více či méně různými emočními bouřemi. Muži, ženy i děti.

Jsou spojeny s očistnými bouřemi, které v nás probouzí očistné procesy – ať vědomé, ke kterým jdeme sami vstříc (semináře, léčení apod.) či nevědomé, které v nás probudí okolnosti.

A okolností je za poslední dva roky opravdu hodně, včetně aktuální situace na Ukrajině.

A řekněme si upřímně. Někdy je toho až nad hlavu.

A řešení?

MĚ OSOBNĚ SE OSVĚDČILO TOTO

(pracuji tak sama se sebou a učím tak pracovat i své klienty):

“Přistupte k tomu, co se děje – ve vašem životě a hlavně ve vás VĚDOMĚ.

To je ten SPRÁVNÝ KLÍČ K RYCHLEJŠÍMU POCHOPENÍ A VYŘEŠENÍ SITUACE.”

A vědomě můžete pracovat samozřejmě i s emocemi.

Asi není třeba se bavit o jednorázových emocích, kdy přirozeně a spontánně, reagujete na určitou situaci. Dojmete se. Přijde vám něco líto. Popláčete si. Vyvztekáte se a jdete dál.

Chci se nyní bavit o těch emocích, které se probudí a jsou možná pro vás i trochu nečekané. Emoce, které byly ve vás dlouho potlačované. Emoce, které se hlásí o své slovo tak moc, že to s vámi začíná pěkně mávat. Dostávají vás do kolen. Provází vás po celé dny. Někdy vás až otravují či dokonce paralyzují a vy nejste schopni se soustředit na práci či cokoli jiného.

A je jedno, zda vám je spustí film, aktuální situace či léčebný proces.

Jsou zde a už před nimi neutečete. Ani to není smyslem. Už žádné potlačování! Ale vědomá práce!

JAK?

1)  POJMENUJTE JE

  • V první fázi se možná dostaví spíše pláč, ale to nevadí. Když se dostaví, nechte to vše nějakou dobu běžet, ale po chvíli se zkuste přehodit do role pozorovatele tzn. začněte vědomě sledovat a ptát se. Proč pláčete? Co je to za emoci, která se ve vás děje? Jaká situace vám jí spouští – vyvolává? Proč takto reagujete? Pokud jste schopni tuto emoci pojmenovat, je to skvělé a začátek vědomé práce.

2)  PŘIJMĚTE JE A ZVĚDOMTE

  • Přijměte tuto emoci a naplno jí nechte zvědomit tzn. opravdu si řekněte: „Přijímám tě např. bezmoci, plně tě zvědomuji”

3)  PROCÍŤTE A PROŽIJTE

  • Pokračujte dále a potom, co jste tu emoci zde např. bezmoc zvědomili – prociťte ji. Naplno jí nechte projít a prožít. Zase si řekněte: „Bezmoci, vím o tobě a naplno tě teď nechávám mnou projít. Dovoluji si tě prožít apod.

4) UVOLNĚTE A PROPUSŤTE

  • Nechte, co proběhne. Zase můžete reagovat různě – pláč, vztek, potřeba se hýbat, dupat, křičet apod. až se emoce projeví – uvolní a pokračujte ve vědomém procesu…”Ale už tě nepotřebuji a tak tě nyní naplno pouštím a propouštím s tím vše, co mi již neslouží. Tady a teď. Ze všech úrovní mých těl.” A nechte to vše doběhnout tak dlouho, jak potřebujete; vědomě dýchejte a s každým výdechem propouštějte.

  • Někdy je potřeba projít všemi fázemi. Někdy stačí emoci pojmenovat – přijmout a už se vše dává automaticky do pohybu a děje se to samo.
  • V každém případě, je jasné, že si na tuto vědomou práci potřebujete udělat čas pro sebe. Zároveň je také vše věcí tréninku a tak na začátku vám to může připadat náročné, ale věřte, že časem to také může být pouhá pětiminutovka.
  • Je také jasné a přirozené, že někdy budete pracovat na etapy a propouštět své emoce po kouskách. Tak, jak vám to zrovna půjde. Netlačte na pilu, ale také se nekontrolujte – nepotlačujte. Uvolněte ten přetlak, který máte v sobě. Díky tomu se zklidníte a můžete tak vidět další kroky, řešení, cestu, jak dál.
  • Stejně tak se můžete dostat do “nějakého bloku – situace – mezníku” se kterým budete potřebovat pomoc – provést. Pak samozřejmě oslovte terapeuta či jiného průvodce, který vám s tím pomůže.
  • A jasné je i to, že nemusíte použít přesně formulky, které jsem vám zde uvedla, ale dle situace si je můžete upravit dle svého.

Tak to je taková rychlá pomoc do těchto dnů nebo tahák na dny, kdy vás zachvátí emoční bouře.

Chcete se ještě více naučit pracovat sami se sebou a opravit sami sebe? Uzdravit se? Chcete mít mé vedení kdykoli potřebujete a tak často, jak potřebujete? Nepřehlédněte ŽIVOT SE SVĚTLEM a jeho e-book.

Tags:
Jane H. - šamanka a malířka Propojuje šamanský svět neviditelných energií se světem barev a štětců. Tak vznikají energetizující - léčivé obrazy, které maluje pro vás, váš život, domov i kancelář. Do galerie >> Jako šamanský průvodce léčí na úrovni srdce, ne hlavy. Většinou je totiž velký rozdíl mezi tím, co si myslíme a tím, co skutečně naše srdce = duše potřebuje. Ví o čem je život! Prošla si hodně bolestnými a náročnými okamžiky. Stála i na okraji propasti. Zvolila ale život a s nadšením jde stále dál. S úsměvem na rtech i v srdci. Aktuální léčivá setkání zde >>
Comments